در حال بارگذاری ...
 • نحوه فعالسازی رمز دوم در 32 بانک و موسسه مالی و اعتباری کشور

   

  ۱- نحوه فعال سازی رمز دوم یک بارمصرف بانک ملت

  بانک ملت «سامانه ی رمز نگار ملت» را با محوریت استفاده از اپلیکیشن (نرم افزار موبایلی) و سرویس پیامک طراحی و پیاده سازی کرده است. مشتریان بانک ملت با استفاده از این سامانه امکان تولید رمز های پویا و یک بار مصرف در تراکنش های مبتنی بر رمز دوم انواع کارت های بانک ملت (به جز کارت های هدیه ی ملت) را پیدا می کنند. رمزهای تولید شده در این اپلیکیشن تنها برای ۶۰ ثانیه معتبر بوده و پس از گذشت این زمان دیگر قابل استفاده نیستند. در این اپلیکیشن علاوه بر امکان استفاده از رمز پویای دوم در تراکنش های متکی به رمز دوم، امکان بهره مندی از دریافت رمز پویای اول جهت استفاده در ابزارهای مرتبط (نظیر خودپرداز، کارتخوان فروشگاهی) نیز وجود دارد.

  مشتریان بانک ملت می توانند خدمات مربوط به سامانه ی اپلیکیشن و سامانه ی پیامکی را به صورت هم زمان فعال کرده و در صورت تمایل از هرکدام استفاده کنند.

  نحوه ی فعال سازی و استفاده از سامانه ی رمز نگار ملت-اپلیکیشن

  ۱- دریافت نرم افزار اندروید یا iOS از سایت بانک

  ۲- مراجعه به یکی از دستگاه های خودپرداز یا پایانه ی بانکی غیر نقد بانک، استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی سامانه ی رمز نگار ملت- اپلیکیشن، ارسال کد فعال سازی

  ۳- ورود کد فعال سازی به سامانه و تعیین رمز اپلیکیشن

  ۴- افزودن کارت یا کارت های بانک ملت به سامانه ی رمزنگار ملت

  ۵- دریافت رمز دوم یک بارمصرف از سامانه ی رمز نگار ملت

  نحوه ی فعال سازی و استفاده از سامانه ی رمزنگار ملت-نسخه ی پیامکی

  ۱- مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز یا پایانه ی بانکی غیر نقد بانک، استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی سامانه ی رمز نگار ملت- نسخه ی پیامکی

  ۲- نمایش شماره ی همراه و تأیید در صورت صحت شماره ی نمایش داده شده

  ۳- ارسال پیامک فعال سازی و راهنمای سامانه از سوی بانک ملت

  ۴- ارسال پیامک چهار رقم آخر کارت بانکی فعال شده به شماره ی ۳۰۰۰۳۳۰۳ جهت دریافت رمز پویا

  ۵- ارسال پیامک رمز هفت رقمی یک بارمصرف از طرف بانک با سرشماره ی Bank Mellat روی تلفن همراه شما

  لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام به گام

  ۲- نحوه فعال سازی رمز دوم یک بارمصرف بانک ملی

  کاربران با استفاده از اپلیکیشن 60 بانک ملی که برای اندروید و iOS طراحی شده است می توانند هر ۶۰ ثانیه، یک رمز یک بارمصرف اول یا دوم دریافت کنند. همچنین مشتری های فاقد گوشی های همراه هوشمند نیز می توانند با استفاده کد دستوری و بدون نیاز به اینترنت، رمز دوم یک بار مصرف دریافت کنند؛ در این روش نیز رمز یک بارمصرف دریافت شده تنها ۶۰ ثانیه معتبر است. در این روش، مشتری می تواند ابتدا با وارد کردن کد دستوری #۶۰*۷۳۷* در سامانه ثبت نام کرده و پس از دریافت کد فعال سازی، مراحل ثبت نام را ادامه دهد؛ سپس تنها با یک بار مراجعه به دستگاه خودپرداز و انتخاب عملیات رمز، وارد منوی فعال سازی رمز یک بار مصرف دوم شده و مشخصات لازم را وارد کند.

  بعد از نصب اپلیکیشن 60 و ورود به برنامه روی تصویر رمز یک بارمصرف کلیک کنید و عملیات نصب را ادامه دهید. در مراحل بعدی با وارد کردن شماره تلفن همراه، کد فعال سازی (که پیامک می شود) را در اپلیکیشن وارد کنید تا ثبت نام کامل شود. بعد از نصب کردن برنامه می توانید به یکی از سه روش مراجعه به سامانه ی بام، مراجعه به دستگاه های کیوسک/cashless و مراجعه به دستگاه های خودپرداز فرایند فعال سازی را تکمیل کنید.

  فعال سازی از طریق سامانه ی بام

  جهت استفاده از سرویس رمز یکبارمصرف ابتدا نرم افزار موبایلی 60 بانک ملی ایران را دریافت و نصب کنید و پس از فعال سازی آن نرم افزار رمزبان بانک ملی را نیز نصب کنید.

  ۱- ورود به سامانه ی بام و انتخاب ویجت «فعال سازی رمز یک بارمصرف کارت»

  ۲- انتخاب شماره کارت

  ۳- وارد کردن اطلاعات کارت

  ۴- انتخاب نوع رمز (اول یا دوم) مورد نظر

  ۵- انتخاب دکمه ی دریافت کد


  ۶- وارد کردن کد نمایش داده شده در سامانه در «بخش دریافتی از دستگاه» و کد پیامک شده برای تلفن همراه در «بخش دریافتی از پیامک» در برنامه ی 60

  فعال سازی از طریق کیوسک و  CASHLESS

  جهت استفاده از سرویس رمز یکبارمصرف ابتدا نرم افزار موبایلی 60 بانک ملی ایران را دریافت و نصب کنید و پس از فعال سازی آن نرم افزار رمزبان بانک ملی را نیز نصب کنید.

  ۱- کشیدن کارت در دستگاه

  ۲- انتخاب سرویس تغییر رمز

  ۳- انتخاب «فعال سازی رمز اول یک بارمصرف» یا «فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف»


  ۴- وارد کردن شماره موبایل

  ۵- بعد از وارد کردن رمز کارت به دستگاه، پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات روی دستگاه نشان داده می شود. سپس بخش اول توکن روی رسید چاپ می شود و بخش دوم آن برای کاربر پیامک می شود. درنهایت می توانید وارد نرم افزار رمزبان تلفن همراه و وارد منوی اتصال کارت شوید. در قسمت اول، توکن دریافت شده از رسید دستگاه و در قسمت دوم، بخش دوم توکن که از طریق پیامک ارسال شده را وارد کنید. برای دریافت رمز یک بار مصرف دوم نیز می توانید به همین روش عمل کنید و برای غیرفعال سازی نیز کافی است از منوی اولیه «غیرفعال سازی رمز اول یک بارمصرف» یا «غیرفعال سازی رمز دوم یک بارمصرف» را انتخاب کنید.

  image023

  image025

  فعال سازی از طریق خودپرداز

  ۱- مراجعه به خودپرداز بانک مالی و انتخاب گزینه ی عملیات رمز

  ۲- انتخاب گزینه ی «فعال سازی رمز یک بار مصرف اول» یا «فعال سازی رمز یک بار مصرف دوم»

  ۳- بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه و درصورت مغایرت نداشتن با شماره ی ثبت شده در سیستم پیامکی حاوی بخش اول و دوم توکن پیامک شده و روی رسید کاغذی چاپ می شود.

  ۴- با ورود به برنامه ی 60 و انتخاب گزینه ی اتصال کارت، توکن دریافت شده را وارد کنید.

  در نظر داشته باشید که با فعال سازی رمز یک بارمصرف دوم، رمز دوم ثابت غیرفعال می شود. برای غیرفعال کرد رمز یک بارمصرف دوم کافی بعد از وارد کردن کارت به خودپرداز، گزینه «غیرفعال سازی رمز یک بار مصرف دوم» را انتخاب کنید.

  image026

  image027

  لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام به گام 

  ۳- نحوه فعال سازی رمز دوم یک بارمصرف بانک سامان

  مشتری های بانک سامان می توانند به دو روش حضوری و غیرحضوری نسبت به فعال سازی رمز دوم پویا  اقدام کنند. امکان فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف کارت بانک سامان بدون نیاز به حضور در شعبه و از طریق نت بانک انجام می شود:

  گام اول: مراجعه به سایت بانک سامان به نشانی www.sb24.com و نصب اپلیکیشن رمزینه از قسمت اپلیکیشن های سامان

  گام دوم: مراجعه و ورود به نت بانک سامان به نشانی https://ib.sb24.com

  گام سوم: انتخاب منوی «مدیریت کارت» در نت بانک

  گام چهارم: انتخاب گزینه ی «فعال سازی رمز دوم یکبارمصرف کارت» در نت بانک

  گام پنجم: کارت مورد نظر خود که قصد فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف برای آن را دارید، انتخاب کنید.

  گام ششم: دکمه ی «فعال سازی برنامک» را انتخاب کنید. در مرحله ی نت بانک یک کد QR نمایش می دهد. ۱۰ دقیقه فرصت دارید تا باقی عملیات را به صورت زیر انجام دهید.

  گام هفتم: اپلیکیشن رمزینه را باز و  یک رمز ۶ رقمی برای این برنامک انتخاب و وارد کنید. در حفظ و نگه داری این رمز دقت کنید زیرا از این پس ورود شما به اپلیکیشن رمزینه از طریق این رمز ۶ رقمی خواهد بود.

  گام هشتم: گزینه ی «فعال سازی رمز دوم کارت» در اپلیکیشن رمزینه را انتخاب کنید.

  گام نهم: گزینه ی اسکن کد تصویری را انتخاب کنید.

  گام دهم: تصویر نمایش داده شده روی صفحه ی رایانه ی خود را اسکن کنید.

  گام یازدهم: دوباره کد ۶ رقمی رمزینه و سپس کد چهار رقمی که به موبایل شما ارسال می شود را وارد کنید. توجه کنید این کد چهار رقمی به شماره موبایلی که در بانک معرفی و در سیستم نرم افزاری بانک درج شده است ارسال می شود.

  پس از نصب و راه اندازی برنامک رمزینه، استفاده از آن و تولید رمز یکبار مصرف نیازی به اینترنت ندارد. پس از فعال سازی رمز دوم یک بارمصرف کارت، مشتری همچنان امکان استفاده از رمز ایستای دوم کارت را خواهد داشت و برای غیرفعال کردن رمز ایستای دوم کارت باید به شعب بانک مراجعه شود. متقاضیانی که امکان استفاده از نت بانک برای فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت را ندارند، می توانند پس از نصب این برنامه روی گوشی خود به کلیه ی شعب بانک سامان مراجعه و این خدمت را دریافت کنند.

  لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام به گام  

  ۴نحوه فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف بانک پاسارگاد

  برای فعال سازی رمز دوم یک بارمصرف پویا بانک پاسارگاد می توان با مراجعه به بانکداری مجازی یا موبایل بانک و از طریق مسیرهای زیر اقدام کرد:

  ۱در بانکداری مجازی: قسمت کارت --> کارت های من --> در ستون عملیات انتخاب گزینه... --> انتخاب «مدیریت نوع رمز دوم» و تأیید رمز دوم یک بارمصرف به عنوان نوع رمز دوم کارت برای کارت مورد نظر

  image028

  ۲- در موبایل بانک (همراه بانک) --> قسمت کارت --> رمزپویا --> انتخاب «آیکون فعال سازی» (پس از فعال سازی آیکون مربوطه به رنگ سبز تغییر می کند.)